Δευτέρα 4 Μαρτίου 2013

Ασταμάτητες οι γυναίκες του Κεραυνού

Τη 15η τους νίκη στο πρωτάθλημα της 1ης τοπικής κατηγορίας γυναικών της ΕΠΕΣΘ, πέτυχαν τα κορίτσια του Κεραυνού, αυτή τη φορά απέναντι στον 3ο στη κατάταξη Άγιο Νικόλαο Μηχανιώνας για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Δύο αγωνιστικές πριν το τέλος της κανονικής περιόδου, το εξπρές του Άγγελου Σολκίδη, παραμένει μόνο πρώτο αφού πέρασε και από τη Μηχανιώνα με σκορ 3-0. Τα σετ 22-25, 14-25 και 13-25 καταδεικνύουν πως ο αγώνας κύλισε ομαλά για τις νικήτριες με εξαίρεση το πρώτο σετ στο οποίο οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν πόντο πόντο μέχρι το τελικό 22-25. Αρκετά λάθη στο πρώτο σετ, αλλά η συνέχεια εύκολη για τον Κεραυνό ο οποίος έδειξε αυτοσυγκέντρωση και με το γνωστό καλό αγωνιστικό πρόσωπο, έκαμψε εύκολα την αντίσταση του Αγίου Νικολάου. Η συνέχεια επί του Κονταξοπουλείου στο Ωραιόκαστρο, την επόμενη εβδομάδα με αντίπαλο τον Πήγασο Πολίχνης την Κυριακή 10/3/2013, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής.