Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2013

Πέρασε και από το Πειραματικό ο Κεραυνός

Πέρασε και από το Πειραματικό ο Κεραυνός Ωραιοκάστρου, κερδίζοντας εκτός έδρας στο Βότση  με 3-1 σετ ( 26-28  25-23  22-25  12-25 ).

Μετά από ένα πολύ καλό παιχνίδι, ίσως το καλύτερο που παρακολουθήσαμε στη σεζόν, ο Κεραυνός πήρε το τρίποντο κάνοντας το 2-0 στις νίκες έναντι του Πειραματικού για τη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Ο αγώνας ήταν εξαιρετικός, με ανατροπές στη διακύμανση του σκορ, συνεχείς φάσεις και οι δυο ομάδες προσέφεραν καταπληκτικό θέαμα στους φιλάθλους που παραβρέθηκαν στο Βότση. Στο 1ο σετ το πειραματικό ξεκίνησε δυνατά, προηγήθηκε με 5-1 και έφτασε στο 20-17. Ένα ξέσπασμα  των κοριτσιών του Κεραυνού έφερε το σκορ στο 23-24  και μετά από 4 σετ μπολ του Κεραυνού πήρε το σετ. Στο 2ο  σετ το σκορ πήγαινε πόντο πόντο  και ενώ προηγήθηκε ο Κεραυνός με 23-22 τελικά το σετ κέρδισε το Πειραματικό 25-23. Ίδια εικόνα και στο 3ο σετ που τελικά το πήρε ο Κεραυνός, ο οποίος έφτασε στην νίκη μετά από ένα εύκολο 4ο σετ.

Συγχαρητήρια στις δύο ομάδες για το θέαμα το οποίο προσέφεραν και ιδιαίτερα συγχαρητήρια για τα κορίτσια και το προπονητή του Κεραυνού που παρά τις 2 σημαντικές απουσίες κατάφεραν να  παίξουν πολύ καλό βόλεϋ και να κερδίσουν και αυτόν τον αγώνα συνεχίζοντας έτσι την πολύ καλή πορεία τους στο πρωτάθλημα .

Κεραυνός : Σολκίδης Άγγελος (προπονητής), Κατικαρίδου Κατερίνα, Χατζηστεργίου Αγγελική, Βίγλα Μαρία, Τσιτλακίδου Δέσποινα, Παναγιωτίδου Πηνελόπη, Φουτσιτσάκη Έλλη, Φουτσιτσάκη Δώρα (λίμπερο), Παπαβραμίδου Κωνσταντίνα, Ζαφειρίδου Αντωνία, Φλαρούντσου Ηρώ, Μαυρίδου Αθανασία.

Πειραματικό : Μπελομπέκωφ Άρμεν (προπονητής) :  Βουτσά, Παρίση, Γκουντάκου, Παπαπετρίδου , Βλαχοδήμου, Ξανθάκη, Πετρουλάκη (λίμπερο), Πενταράκη, Τζιώρα, Κουκλάκη

Επόμενη αγωνιστική εντός έδρας για τον Κεραυνό, ο οποίος θα υποδεχθεί το Ατρόμητο Τριαδίου στο Κονταξοπούλειο.