Δευτέρα 9 Νοεμβρίου 2015

ΑΣΤΡΑΨΕ τρείς φορές στο Μεσαίο και...ζαλίστηκε η ΔΟΞΑ Δρυμού!

Στην κορυφή, με τους... κορυφαίους η Αστραπή Μεσαίου.
Η Αστραπή Μεσαίου, συνέχισε με νίκη τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με 3-0 της Δόξας Δρυμού. Χωρίς να φορτσάρει ιδιαίτερα, η Αστραπή χρειάστηκε ένα ημίχρονο ουσιαστικά για να σφραγίσει την νίκη. Το σκορ άνοιξε ο Αθανασιάδης στο 30ο λεπτό, ενώ ο Τσούκλης πέντε λεπτά αργότερα έκανε το 2-0 για το Μεσαίο.
Την νίκη σφράγισε με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Αθανασιάδης στο 40ο λεπτό, δίνοντας έτσι μια δίκαιη νίκη στην ομάδα του.

Σκόρερ: Αθανασιάδης (30',40'), Τσούκλης (35').
ΑΣΤΡΑΠΗ (Σαπρανίδης): Παναγιωτίδης, Ζουμπούλης (70' Τσολακίδης), Χουνουζίδης, Βαγγελόπουλος, Λαζαρίδης (75' Μαρμαρίδης), Γεωργιάδης, Γαβριηλίδης (82' Τσιτλακίδης), Τσούκλης, Γκίο, Αθανασιάδης, Παρμαξίδης.
Πηγή:  ΜΠΣ ΜΕΣΑΙΟΥ "ΝΕΑ ΚΟΤΥΩΡΑ".