Παρακολούθηση της σεισμικότητας σε πραγματικό χρόνο τις τελευταίες 48 ώρες (αυτόματες λύσεις)

ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΚΑΤΑΡΚΤΙΚΕΣ ΑΥΤΟΜΑΤΕΣ ΛΥΣΕΙΣ. Πρόκειται για λύσεις προερχόμενες από το αυτόματο υπολογιστικό σύστημα, χωρίς τη συμμ...

Δευτέρα, 6 Μαρτίου 2017

Δόξα Πενταλόφου-Μακεδονικός Γέφυρας 2-0

Επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα η Δόξα Πενταλόφου καθώς κέρδισε σχετικά εύκολα σήμερα το πρωί τον Μακεδονικό Γέφυρας με τελικό σκορ 2-0. Στο πρώτο ημίχρονο και μόλις στο 2' ο Μίλτος Σαπάνης δοκίμασε από τα 30 μέτρα να νικήσει τον Δήμου αλλά ο τερματοφύλακας της Γέφυρας μπλόκαρε δύσκολα τη μπάλα. Στο 9ο λεπτό ήταν η σειρά των φιλοξενούμενων να απειλήσουν, όταν ο Κοντογιάννης με δυνατό σουτ ανάγκασε τον Ψάρια να βγάλει τη μπάλα κόρνερ. Φτάνουμε στο 42' όταν ο Φλαρούντζος με ωραία κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την Δόξα, 1-0. Τεράστια ευκαιρία δύο λεπτά αργότερα για να γίνει το 2-0 έχασε η Δόξα, όταν ο Μίλτος Σαπάνης έδωσε κάθετη πάσα στον Φούκα και αυτός από πολύ καλή θέση έπιασε το σουτ αλλά κατέληξε απελπιστικά άουτ από την εστία του Δήμου. Σκορ ημιχρόνου 1-0.

Με τον ιδανικότερο τρόπο ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο για τους γηπεδούχους, καθώς μόλις στο 51ο λεπτό ο Φούκας με ένα δυνατό πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της Δόξας. Έπειτα ο Μακεδονικός προσπάθησε σε ορισμένες περιπτώσεις να μειώσει το σκορ χωρίς όμως δημιουργήσει την κλασσική ευκαιρία για να πετύχει κάποιο τέρμα. Αντίθετα η Δόξα έχασε άλλες 3 κλασσικές ευκαιρίες με τους Φλαρούντζο, Κιθαρίδη και Φούκα για να διευρύνει το σκορ αλλά απ' ότι φάνηκε το 2-0 ήταν αρκετό για να πάρει τους 3 πολύτιμους βαθμούς. Τελικό αποτέλεσμα 2-0. Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου, αγώνας που θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο του Αγίου Αθανασίου. Η ημερομηνία και η ώρα του παιχνιδιού θα ανακοινωθούν την Τρίτη 7/3/2017 από την ΕΠΣΜ.