Τετάρτη 23 Σεπτεμβρίου 2015

Δόξα Πενταλόφου-Θερμαϊκός Θέρμης 0-1. Όλα τα αποτελέσματα της Α1 ΕΠΣΜ. Βαθμολογία-Επόμενοι αγώνες

Την δεύτερη συνεχόμενη ήττα γνώρισε σήμερα το απόγευμα η Δόξα Πενταλόφου από τον Θερμαϊκό Θέρμης με σκορ 0-1. Στο πρώτο ημίχρονο ο Θερμαϊκός Θέρμης είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, χωρίς όμως να δημιουργήσει κάποια επικίνδυνη φάση. Σε μια ολιγωρία στην άμυνα της Δόξας, ο Φαρμάκης με πλασέ έκανε το 0-1 για την Θέρμη. Σκορ ημιχρόνου 0-1.

Στην επανάληψη η Δόξα προσπάθησε να πετύχει κάποιο τέρμα, με αποκορύφωμα το τράνταγμα του οριζόντιου δοκαριού από την εκτέλεση φάουλ του Μάσκα στο 65', η σέντρα-σουτ του Πασχαλίδη στο 72' που ξεγέλασε τον τερματοφύλακα της Θέρμης Γκάγκο και πέρασε σύριζα άουτ από την εστία του αλλά και το γυριστό σουτ του Μάσκα στο 84' που έγλειψε το δεξί κάθετο δοκάρι της Θέρμης καταλήγοντας άουτ. Ο Θερμαϊκός είχε κάποιες καλές ευκαιρίες να διπλασιάσει τα τέρματα του, με φάσεις όπως το δοκάρι του Τρόκα στο 58', το τετ α τετ του Σιαντρόπουλου στο 68' αλλά και το δοκάρι του Τσαβδαρίδη στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Επόμενος αγώνας για την Δόξα είναι με αντίπαλο τον Αίαντα Ευόσμου που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 27/9/2015 και ώρα 11:00 π.μ. στο Δημοτικό γήπεδο του Ευόσμου(ΠΛΑΣΤΙΚΟ).

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Δόξα Πενταλόφου (Ανέστης Τσόμπανος): Καλαμπόκας, Γιόφκας, Πασχαλίδης, Λιθοξόπουλος, Κοπαλίδης, Σεϊζης, Γιαννακόπουλος (61' Μάσκας), Φαρμακομίτης (46’ Σαραμουρλής), Πουμπουρίδης (77' Τσομπάνης), Ελευθερίου, Τζιώλης.

Θερμαϊκός Θέρμης (Κώστας Γιότκος): Γκάγκος, Παπαδόπουλος, Μαυρομάτης, Κολώνης (40’ Ιωαννίδης), Καραπατσακίδης, Τσαβδαρίδης, Τρόκας, Φοινικόπουλος, Χαλιμπάκης (41’ Φούσκας), Σιαντρόπουλος, Φαρμάκης (56’ Τσόχας).

- Σημαντική σημείωση σχετικά με την βαθμολογία:
Σε περίπτωση ισοβαθμίας δύο ή περισσοτέρων ομάδων καλύτερη θέση στο βαθμολογικό πίνακα καταλαμβάνει η ομάδα που έχει καλύτερο συντελεστή στους μεταξύ τους αγώνες (άρθρο 20 του Κ.Α.Π.). Κάτι τέτοιο δεν παρουσιάζεται αυτόματα (ηλεκτρονικά) στην άνω βαθμολογία. Θα υπάρξει σημείωση με το τέλος του πρωταθλήματος.