Δευτέρα 9 Φεβρουαρίου 2015

ΝΕΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΑΠΗΣ ΜΕΣΑΙΟΥ. Νίκη για την ΑΣΤΡΑΠΗ στην ενδοδημοτική αναμέτρηση με την ΔΟΞΑ Δρυμού.

Σαββάτο 07/02/2015
Πρωτάθλημα Α΄ κατηγορίας Ε.Π.Σ.Μ 2ος Όμιλος.

ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΑΙΟΥ – ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ 4-1

Δεύτερη συνεχόμενη τεσσάρα για την Αστραπή!!! Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο όπου η Αστραπή έχανε με 1-0 από τη Δόξα Δρυμού στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε τελικά με τις αλλαγές που έκανε ο προπονητής Άγγελος Βιλανάκης να παίξει πολύ καλό ποδόσφαιρο και με ηγέτη τον Γρηγόρη Μανελίδη ο οποίος σκόραρε τρεις φορές, το τέταρτο τέρμα το σημείωσε ο Γεώργιος Πασχαλίδης, να διαλύσει τη Δόξα με το ευρύ σκορ 4-1. Η Αστραπή θα μπορούσε να σημειώσει κι άλλα τέρματα χάνοντας πολλές ευκαιρίες. Από ένα δοκάρι είχαν και οι δυο ομάδες.

ΑΣΤΡΑΠΗ: Προπονητής Άγγελος Βιλανάκης, γυμναστής Αβραάμ Σαπρανίδης, βοηθός προπονητή Κυριάκος Καραπαναγιωτίδης σύνθεση: Κ. Τσολακίδης, Ρ. Αμανατίδης, Αν. Μαρμαρίδης (Αγ. Βιλανάκης), Αλ. Μαρμαρίδης, Ν. Ιωσηφίδης, Κ. Βιλανάκης (Γ. Πασχαλίδης), Π. Λαζαρίδης, Γρ. Μανελίδης, Φ. Σουκάντος (Χ. Λαζαρίδης), Γκ. Σουχασβίλη, Γ. Μαρκίδης (αρχηγός).