Τετάρτη 12 Μαρτίου 2014

Σάββατο 8-3-2014 Αστραπή Μεσαίου-Μέγας Αλέξανδρος Ελλήνων 3-2

Πρωτάθλημα Β ερασιτεχνικής κατηγορίας ΕΠΣΜ Β Όμιλος

Μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα η Αστραπή Μεσαίου επιβλήθηκε τον Μέγα Αλέξανδρο Ελλήνων με 3-2, οι ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο.
Προηγήθηκε η Αστραπή πολύ νωρίς με τον Αλέξανδρο Μαρμαρίδη με κεφαλιά και στο τελευταίο 20λεπτο του πρώτου ημιχρόνου πέτυχε άλλα δύο τέρματα με τον Χαρίτων Δ.Λαζαρίδη και τον Χρήστο Κουγιουμτζίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μέγας Αλέξανδρος ανέβασε την απόδοσή του και πέτυχε δύο τέρματα, δεν κατάφερε όμως να ισοφαρίσει και έτσι η Αστραπή έφυγε νικήτρια από τον αγώνα αυτό με 3-2. Η Αστραπή είχε και δοκάρι.

Σύνθεση της Αστραπή; με τα κόκκινα: Προπονητής Άγγελος Βιλανάκης, Γυμναστής Αβραάμ Σαπρανίδης, Βασίλειος Κουρουζίδης, Ραφαήλ Αμανατίδης, Ιωάννης Λιθοξόπουλος, Αναστάσιος Α.Μαρμαρίδης, Αλέξανδρος Μαρμαρίδης, Παύλος Λαζαρίδης(Σπάρτακος Ανανιάδης), Γεώργιος Μαρκίδης(αρχηγός) Χαρίτων Δ.Λαζαρίδης, Κυριάκος Καραπαναγιωτίδης(Νικόλαος Ιωσηφίδης), Γεώργιος Τσολακίδης(Χαράλαμπος Χ.Μαρμαρίδης) και Χρήστος Κουγιουμτζίδης.