Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2013

Κέρδισε η ΔΟΞΑ Πενταλόφου εκτός έδρας τον ΚΑΣΤΩΡ με 3-2

Νίκη μέσα στη Καστοριά με 3-2 πέτυχε η ΔΟΞΑ Πενταλόφου κερδίζοντας τον τοπικό Α.Ο.ΚΑΣΤΩΡ.
Το …φιλμ του αγώνα Α.Ο. Κάστωρ – Δόξα Πενταλόφου
 0:1 η Δόξα Πενταλόφου…Μετά από λάθος εκτίμηση του Κοσμίδης ο Μίλτος Σαπάνης από κοντά με κεφαλιά δίνει προβάδισμα στους φιλοξενούμενους…
52ο λεπτό 1:1…Μετά από ωραία εκτέλεση φάουλ του Τσούκλη ο Μπακιρτζής στο ύψος της μικρής περιοχής πιάνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!!!
2:1 στο 67ο λεπτό…Ωραία πάσα του Τσούκλη,προβολή του Τάσιου και γκολ αφού προλαβαίνει τον Καστανίδη που εχει βγει από την εστία του….
2:2 ωραία πάσα του Αραμπατζούδη στην καρδιά της άμυνας και ο Βακουφάρης με ωραίο πλασέ ισοφαρίζει το ματς…
2:3 η Δόξα Πενταλόφου στο 87ο λεπτό με ωραίο σουτ του Βακουφάρη από το ύψος της μεγάλης περιοχής μετά από ωραία πάσα του Σαπάνη Μ.

Οι συνθέσεις των ομάδων
ΚΑΣΤΩΡ (Πέτρος Τσούκλης): Κοσμίδης, Γκουρλιας, Τράντας, Μπακιρτζής, Μήνος, Τσούκλης, Τζιώτζης, (46´ Μαντζάνας), Ιωαννίδης, Αντωνιάδης, Καλύβας, Τάσιος (66´ Παπαθανασίου)

ΔΟΞΑ (Ηλίας Σαπάνης: Καστανίδης, Σειζης, Σαραμουρλής( 67´ Γκρίλλας), Δαλκιδης, Σαπάνης Ι. Ταιρης (89´ Skendo) Σαπάνης Μ., Σταμπουλής Βακουφάρης, Αραμπατζούδης, Τούσιας(46´ Γαβριηλίδης)