Κυριακή 2 Ιουνίου 2013

Ομόνοια Σίνδου-ΔΟΞΑ Πενταλόφου 1-3

Στον 6ο και τελευταίο αγώνα των play off  η ΔΟΞΑ Πενταλόφου πήρε την νίκη μέσα στη Σίνδο  κερδίζοντας την Ομόνοια για τέταρτη φορά φέτος με 3-1 και περιμένει το ορισμό του γηπέδου στο οποίο θα λύσει την διαφορά της  με τον Ηρακλή Αμμουδιάς Σερρών ο οποίος κέρδισε στο Νευροκόπι τον Ακρίτα  με 2-1. Η ΔΟΞΑ προηγήθηκε με 1-0 και ισοφαρίστηκε σε 1-1, σκορ με το οποίο έληξε το ημίχρονο. Στην επανάληψη η ΔΟΞΑ πέτυχε άλλα δύο γκολ κερδίζοντας τον αγώνα και ισοβάθμησε στην πρώτη θέση με τον Ηρακλή Αμμουδιάς  τον οποίο θα επιδιώξει να κερδίσει σε νέο  μπαράζ προκειμένου να είναι αυτή που θα πάρει το εισιτήριο της ανόδου στη Γ΄ Εθνική κατηγορία