Εύκολο πρωινό πέρασε η ομάδα της Αθλητικής Ένωσης Ωραιοκάστρου στη σημερινή αναμέτρηση με την ομάδα του Ευόσμου 2.

Το τελικό σκορ 5-0 δείχνει τη διαφορά δυναμικότητας των 2 παιδικών ομάδων.
Τα γκολ πέτυχαν οι Αδαμίδης(4) και Βασιλειάδης.
Μάρτζιος, Δάσκαλος, Παναρίτη,Τριανταφύλλου, Δημουλιάς, Μπάτος, Ζιγκόλης, Ιωάννου χ, Καφασόπουλος, Κριβέντσης, Κωστούλας, Αδαμίδης, Βασιλειάδης.
                                                Επόμενος αγώνας για την Α.Ε.Ω............
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 2 (1999) ΑΕ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ

10ος όμιλος

ΑΕ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 2 - Ιωνικός      2-0
                                                    Γήπεδο:Ωραιοκάστρου - ώρα:12.00
Τα εύκολα δύσκολα έκανε η παιδική ομάδα της Α.Ε.Ω 2 με αντίπαλο την ομάδα του Ιωνικού.
Μοιρασμένο σε φάσεις το 1ο ημίχρονο και με τις δυο ομάδες να προσπαθούν ανορθόδοξα να πετύχουν κάποιο γκολ.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση αλλά δύσκολα έφταναν στην εστία του αντίπαλου τερματοφύλακα.
Όμως στα τελευταία λεπτά η Α.Ε.Ω πίεσε πολύ με αποτέλεσμα να κλείσει στην περιοχή τους φιλοξενούμενους.Ο Γραβάνης παραλίγο να γίνει ο μοιραίος παίχτης αφού έχασε πολλές και καλές ευκαιρίες να πετύχει ένα τέρμα.
Ευτυχως στο 75΄με ωραία ατομική ενέργεια πέτυχε το γκολ και άνοιξε το σκορ στη σημερινή αναμέτρηση.
Στο 90΄ο Δημουλιάς με γυριστό σουτ ολοκλήρωσε τη νίκη της ομάδας του και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε σε 2-0.