Δευτέρα 26 Οκτωβρίου 2015

Διγενής Μονολόφου-Κεραυνός Ωραιοκάστρου 1-2. Αποτελέσματα-Βαθμολογία-Επόμενοι αγώνες

Πρωτάθλημα Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΕΠΣΜ

Με δυο  γκολ του Κωνσταντάκα, ο Κεραυνός Ωραιοκάστρου πήρε τη νίκη μέσα στον Μονόλοφο με 2-1.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Κεραυνός ήταν καλύτερος και άνοιξε το σκορ από νωρίς, στο 15′, ύστερα από μια ωραία σέντρα του Λιοτήρη και δυνατή κεφαλιά του Κωσταντάκα. Σε άλλες δύο περιπτώσεις με τον ιδιαίτερα δραστήριο Εξαδάχτυλο, ο Κεραυνός θα μπορούσε να πετύχει και δεύτερο γκολ.Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 48′, μετά από δικαίωμα που έδωσε ο τερματοφύλακας του Διγενή, Αραπίδης, στον Κωσταντάκα, ο επιθετικός του Κεραυνό έγραψε το 0-2. Το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε από εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Νικολαϊδη.

Σκόρερ: Κωνσταντάκας (15',48'), Νικολαϊδης (86' πεν.)

Διαιτησία: Αγγελάκης (Σιανίδης – Τυριακίδης).

ΔΙΓΕΝΗΣ: Αραπίδης, Παναγιωτίδης, Μουμούρης, Κατσαδήμος, Μπαλάσκας, Ριζόπουλος, Νικολαϊδης, Κουγιουμτζίδης (46' Σαββίδης Θ. ), Παππάς (84' Βαρδαλής), Τζίκας (58' Σαββίδης Χ. ), Φυλακτός.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Τάφρας, Λιοτήρης, Τοπαλίδης, Μαρκίδης, Παπουλίδης, Ουσταμπασίδης, Εξαδάκτυλος (78' Τζημάνης), Μουμτζίδης, Κωσταντάκας, Γαβρίδης, Δαηλίδης (64' Τάσιος).

- Σημαντική σημείωση σχετικά με την βαθμολογία:
Σε περίπτωση ισοβαθμίας δύο ή περισσοτέρων ομάδων καλύτερη θέση στο βαθμολογικό πίνακα καταλαμβάνει η ομάδα που έχει καλύτερο συντελεστή στους μεταξύ τους αγώνες (άρθρο 20 του Κ.Α.Π.). Κάτι τέτοιο δεν παρουσιάζεται αυτόματα (ηλεκτρονικά) στην άνω βαθμολογία. Θα υπάρξει σημείωση με το τέλος του πρωταθλήματος.