Τετάρτη 24 Δεκεμβρίου 2014

ΕΥΚΟΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΜΥΓΔΟΝΙΑΚΟΥ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ ΜΕ 3-0

Η ομάδα γυναικών του ΜΥΓΔΟΝΙΑΚΟΥ Α.Ε.Σ. νίκησε εντός έδρας την ομάδα του Α.Σ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ με 3-0 σετ ( 25-5, 25-21, 25-18) , για την 8η αγωνιστική της 1ης τοπικής κατηγορίας Γυναικών. Η ομάδα του Μυγδονιακού μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και κέρδισε εύκολα το 1ο σετ με 25-5. Ωστόσο η εύκολη αυτή επικράτηση στο 1ο σετ έκανε την ομάδα να χάσει την αυτοσυγκέντρωση της στο 2ο σετ με αποτέλεσμα να βρίσκεται πίσω στο σκορ μέχρι το 17-19. Σ’ εκείνο το σημείο η ομάδα ανέβασε την απόδοση της και εκμεταλλευόμενη το πολύ καλό σερβίς κέρδισε το 2ο σετ με 25-21. Στο 3ο σετ η ομάδα κράτησε το προβάδισμα από την αρχή και το κέρδισε με 25-18. Με τη νίκη αυτή η ομάδα παρέμεινε στην 3η θέση της βαθμολογίας, και μιας και ο αγώνας αυτός ήταν ο τελευταίος της χρονιάς η ομάδα αποχαιρετάει το 2014 με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.