Τρίτη 25 Νοεμβρίου 2014

ΝΕΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΑΠΗΣ ΜΕΣΑΙΟΥ

Κυριακή 23/11/2014 πρωτάθλημα Α΄ κατηγορίας Ε.Π.Σ.Μ 2ος Όμιλος.

ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΑΙΟΥ – ΑΚΡΙΤΕΣ ΣΥΚΕΩΝ 1-3

Σ΄ ένα πολύ καλό κι αμφίρροπο παιχνίδι η Αστραπή έχασε από τους Ακρίτες Συκεών 1-3. Πριν καλά- καλά να ξεκινήσει το παιχνίδι οι Ακρίτες κέρδισαν ανύπαρκτο πέναλτι (φάουλ εκτός περιοχής) που απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Αστραπής Π. Αμανατίδης. Στη συνέχεια έχασε και η Αστραπή πέναλτι (ανύπαρκτο), που το εκτέλεσε ο Γ. Μαρκίδης στέλνοντας τη μπάλα άουτ. Και σα να μην έφτανε αυτό στο 45΄, λίγο πριν ο διαιτητής σφυρίξει τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου οι Ακρίτες προηγήθηκαν με τον Μωυσιάδη. Στο δεύτερο ημίχρονο στο 55΄ οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Γ. Παπαδόπουλο. Λίγα λεπτά αργότερα η Αστραπή έχασε και πάλι πέναλτι που το εκτέλεσε ο Αλέξανδρος Μαρμαρίδης και το απέκρουσε ο τερματοφύλακας των Ακριτών Ευλόγημένος. Στο 60΄ η Αστραπή μείωσε το σκορ με τον μόνιμο σκόρερ της Γ. Μαρκίδη κι εκεί που άρχισε να πιέζει για να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης, ήρθε στο 72΄ το τρίτο γκολ για τους Ακρίτες και πάλι με τον Γ. Παπαδόπουλο που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Το σκορ αδικεί την Αστραπή γιατί πάλεψε το παιχνίδι έχασε ευκαιρίες και δυο πέναλτι.

ΑΣΤΡΑΠΗ: Προπονητής Κυριάκος Καραπαναγιωτίδης, γυμναστής Αβραάμ Σαπρανίδης, σύνθεση: Π. Αμανατίδης, Ρ. Αμανατίδης (75΄ Αφιτσεριανίδης), Σπ. Ανανιάδης, Αλ. Μαρμαρίδης, Χ. Μαρμαρίδης, Π. Λαζαρίδης, Γ. Πασχαλίδης (46΄ Τσολακίδης), Χ. Λαζαρίδης (αρχηγός), Φ. Σουκάντος, Γ. Μαρκίδης, Γκ. Σουχασβίλη.