Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012

Συνέχισαν τους αγώνες τους με επιτυχία οι 2 παιδικές ομάδες της Α.Ε.Ω.(Αθλητική Ένωση Ωραιοκάστρου).

Σάββατο 24 Νοεμβρίου 2012

ΑΕ ΕΥΟΣΜΟΥ - Α.Ε.Ω  1       1-7
Γήπεδο Ευόσμου(πλαστικό)ώρα 11.00
Μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα της ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 1 στον εκτός έδρας αγώνα με την Α.Ε Ευόσμου με σκορ 7-1.
Μονόλογος των φιλοξενουμένων με ηγέτη τον Αδαμίδη που πέτυχε 4 όμορφα γκολ.
Τα άλλα γκολ για την Α.Ε.Ω πέτυχαν ο Βασιλειάδης(2) και ο Ζιγκόλης.Όλοι οι ποδοσφαιριστές είχαν καλή παρουσία και το αποτέλεσμα είναι πέρα ως πέρα δίκαιο.
Οι γηπεδούχοι που προσπάθησαν να πετύχουν ένα γκολ,τα κατάφεραν στο τέλος του αγώνα και διαμόρφωσαν το τελικό 7-1.
Σύνθεση της Α.Ε.Ω 1
ΔΗΜΟΥΛΙΑΣ,ΔΑΣΚΑΛΟΣ,ΚΑΦΑΣΟΠΟΥΛΟΣ,ΚΩΣΤΟΥΛΑΣ,,ΠΑΠΑΚΑΛΟΣ,ΚΑΡΑΙΔΗΣ,ΙΩΑΝΝΟΥ κ,ΚΑΛΑΝΤΙΔΗΣ,ΖΙΓΚΟΛΗΣ,ΙΩΑΝΝΟΥ χ,ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ,ΑΔΑΜΙΔΗΣ.

Επόμενος αγώνας για την Α.Ε.Ω 1 είναι το Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012 στο γήπεδο του Ωραιοκάστρου(χόρτο) με την ομάδα του Αγροτικού Αστέρα 2.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΔΙΑΒΑΤΩΝ -  ΑΕΩ 2     1-1
Γήπεδο Διαβατών ώρα 10.00
Την καλύτερη παρουσία στους μέχρι τώρα αγώνες της Ε.Π.Σ.Μ είχε σήμερα η ομάδα της ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 2 απέναντι στον Ιωνικό στο γήπεδο των Διαβατών(ΧΌΡΤΟ).Παρά το βαρύ και λασπερό γήπεδο η παιδική ομάδα της Α.Ε.Ω κατόρθωσε να προηγηθεί στο σκορ με πολύ ωραίο πλασέ του Χειμωνίδη στο πρώτο ημίχρονο.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα.
Στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι έχασαν πολλές κλασικές ευκαιρίες να μεγαλώσουν το σκορ αλλά ήταν άστοχοι στην τελική προσπάθεια.Το αποτέλεσμα αδικεί την ομάδα της Α.Ε.Ω αλλά η προσπάθεια συνεχίζεται.
Η σύνθεση της Α.Ε.Ω 2
ΑΣΛΑΝΗΣ,ΓΙΑΝΝΟΥΣΗΣ,ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ,ΠΑΝΑΡΙΤΗ,ΜΠΑΤΟΣ,ΦΑΡΜΑΚΗΣ,
ΚΡΙΒΕΝΤΣΗΣ,ΠΕΤΚΑΚΗΣ,ΚΟΤΣΙΚΑΡΗΣ,ΓΡΑΒΑΝΗΣ,ΧΕΙΜΩΝΙΔΗΣ,ΤΟΥΡΛΑΣ,ΜΑΡΤΖΙΟΣ.

Επόμενος αγώνας για την Α.Ε.Ω 2 είναι το Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012 με την ομάδα του ΠΑΟΚ ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ ΕΧΕΔΩΡΟΥ πάλι εκτός έδρας.